Заштитен знак Ликовна Уметност Моло И Пјацета Платнена Ѕидна Уметност Од Канатело

Заштитен знак Ликовна Уметност Моло И Пјацета Платнена Ѕидна Уметност Од Канатело

Во магацинот.
DEN 1.67
Тековен:

Подготвен за презентација без рамка достапна Во различни големини ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи чамци на река покрај град. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика.

Параметри на производот

Стоката во категоријата