Трговска марка ликовна уметност 'замок и платно на камили од Меи Ксу

Трговска марка ликовна уметност 'замок и платно на камили од Меи Ксу

Во магацинот.
DEN 399.84
Тековен:

Уметник : Mei Xusubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има човек што шета пред линија на камили во пустината. Giclee (Jee-Clay) е напреден Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Меи Ксу „Замок и Камили“ уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата