Стерлинг Сребрен Природен Дендрит Опал Рачно Изработен Прстен

Стерлинг Сребрен Природен Дендрит Опал Рачно Изработен Прстен

Во магацинот.
DEN 495.84
Тековен:

925 Сребрен Сребрен Природен Дендрит Опал Рачно Изработен Прстен СРЕБРЕНА ЧИСТОТА и СОСТАВ - овој прекрасен рачно изработен прстен од скапоцен камен е направен од фино сребро како обележано со металниот печат 925. 925 среброто е направено од 92,5% сребро и 7,5% бакар. Бакарот се додава за да се стабилизира среброто за да може да ја задржи својата убава форма и да се оцрни. НИКЕЛ И ОЛОВО БЕСПЛАТНО - овој елегантен накит за изјава е 100% без никел и без олово, што го прави безбеден за девојчиња, тинејџери и жени од алергии на никел и олово. Додадете го овој едноставен и вистински моден накит за секојдневна употреба за вашата сакана. можете да го носите ова во секое време и секој пат од вашите барања. Скапоцен камен - добар квалитет природен Дендрит Опал Скапоцен Камен Овален 12Х16 ММ. КВАЛИТЕТ Со УДОБНОСТ - Атрактивен дизајнерски моден прстен со мазни н удобни и без остри рабови. Висока биволска полирана со рака за да ја направи против оцрнување. Овој рачно изработен сребрен прстен може да се носи на кој било прст по ваш избор показалецот, средниот прст и совршен како прстен на палецот. ОДЛИЧНО КАКО ПОДАРОК - овој бохо прстен ќе биде совршен подарок за вашиот посебен некој. Купете го овој накит за костими за вашата сопруга, ќерка, сестра, мајка мајка, девојка пријателка или најдобра пријателка и знајте дека без сомнение сте купиле совршен подарок за секоја пригода, без разлика дали е За Годишнина, Partyенска Забава, Роденден, Божиќ, Велигден, Свршувачка, Ден На Таткото, Ден На Пријателството, Велики петок, Дипломирање, Ден на Мајката, Нова Година, Денот на Благодарноста, Денот на Вљубените. КАВГА-СЛОБОДЕН ТРАНСАКЦИЈА-вашето задоволство прво! Од 2003 година дизајнираме и продаваме рачно изработен сребрен накит за мажи и жени. Вашата среќа е нашата главна цел! Значи, ако барате додаток за накит што ќе ве однесе од секојдневен во свечен без да мора да се менувате, тогаш не барајте понатаму. Ова едноставно парче ќе го нагласи вашиот стил од ден во ноќ. Совршено парче накит за костими за додаток на вашиот секојдневен стил, деловен секојдневен фустан или повеќе свечени прилики за облекување.

Параметри на производот

Стоката во категоријата