Анадолија Шерман Традиционален Тепих Од Волна, Светло Сина Жалфија, 5 '8'

Анадолија Шерман Традиционален Тепих Од Волна, Светло Сина Жалфија, 5 '8'

Во магацинот.
DEN 1587.52
Тековен:

Секој килим во оваа колекција го доловува вистинскиот изглед и карактер на Уметноста На Тепихот Анадолија од 19 век. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Рака Тафтувана Во Кина. Традиционално Стилизирана Волна Област Килими. Боја : Светло Сина/Мудрец. Висина на купот : 0,5 инчи. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата