Пуролатор Напреден Филтер За Воздух НА Моторот Пуролатор ЕДЕН а за Шевролет Малибу Одговара избери: 1999-ПОНТИЈАК ГРАНД АМ, 2004-ШЕВРОЛЕТ КЛАСИК

Пуролатор Напреден Филтер За Воздух НА Моторот Пуролатор ЕДЕН а за Шевролет Малибу Одговара избери: 1999-ПОНТИЈАК ГРАНД АМ,

Во магацинот.
DEN 3.33
Тековен:

Пуролатор Еден Филтри За Воздух се дизајнирани да заробат до 99% нечистотија, прашина, саѓи и други остатоци, обезбедувајќи супериорна заштита на моторот. Всушност, Според американското Министерство за енергетика, новиот филтер за воздух може дури и да го зголеми забрзувањето до 11%. Пуролатор Еден Филтри За Воздух се достапни за широк спектар на возила, вклучувајќи ги и повеќето патнички автомобили и лесни камиони. Со менување на филтерот за воздух на секои 12 месеци или 12.000 милји, можете да помогнете во спречување на абење на моторот и да го одржувате моторот да работи најдобро. Инвестирајте ВО ФИЛТРИ ЗА Воздух PUROLATOR ЕДЕН за да го одржувате вашиот мотор да работи непречено и ефикасно во годините што доаѓаат. СПОСОБНОСТ од 12.000 МИЛЈИ : Пуролатор еден филтер за воздух на моторот за замена на автомобили обезбедува супериорна заштита на моторот до 12.000 милји или една година. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : Заменете го стариот филтер за воздух на моторот со ПУРОЛАТОР еден филтер за само неколку минути со ова лесно УПАТСТВО ЗА САМОСТОЈНО работење. Едноставно отстранете го стариот филтер, инсталирајте го новиот, заменете го капакот и прицврстете го безбедно. СУПЕРИОРНИ ПЕРФОРМАНСИ НА МОТОРОТ : полиуретанската рамка со Прецизно вклопување го оптимизира протокот на воздух на моторот, помага да се подобри забрзувањето и ја зголемува ефикасноста на моторот. ОДГОВАРА : Дел Број : Фитнес : . Одговара Изберете : 1997-2003 ШЕВРОЛЕТ МАЛИБУ 6 Цил 3.1 Л 1999-2005 ПОНТИЈАК ГРАНД ам 6 Цил 3.4 Л 2004-2005 ШЕВРОЛЕТ КЛАСИК 4 Цил 2.2 Л 2003-2004 ОЛДСМОБИЛ АЛЕРО 4 Цил 2.2 Л 1999-2002 ОЛДСМОБИЛ АЛЕРО 6 Цил 3.4 l 1997-1999 OLDSMOBILE cutlass 6 Cyl 3.1 L И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ за ДА ПРОВЕРИТЕ.

Параметри на производот

Стоката во категоријата