Марви Графити Ткаенини Маркери Цветни Сет

Марви Графити Ткаенини Маркери Цветни Сет

Во магацинот.
DEN 175.84
Тековен:

Маркери За Ткаенини од Марви Графити Цветен Комплет, Маркери За Ткаенини од графити се одлични за цртање ткаенини со светла боја. Лесно креирајте дебели и тенки линии со заострениот среден врв. Мастилото е без киселина, нетоксично и пигментирано. Предперењето на ткаенината не е неопходно. Лесен за употреба без неред за чистење. Без мирис. Брзо сушење. Постојан. Нетоксични. Отпорен на хлор. 6-Боја Цветни сет содржи 1 секоја од флуоресцентни зелени, флуоресцентни жолти, флуоресцентни портокалови, флуоресцентни розови. флуоресцентни светло сини и флуоресцентни маркери од виолетова ткаенина. Постојан.

Параметри на производот

Стоката во категоријата