85оз Злато 46оз Сребрена Мувла Топење Лиење Голем Графит Ингот Мувла Топење Лиење Бакар Топење Рафинирање

85оз Злато 46оз Сребрена Мувла Топење Лиење Голем Графит Ингот Мувла Топење Лиење Бакар Топење Рафинирање

Во магацинот.
DEN 559.20
Тековен:

Описвисока чистота, ситно зрно, добри перформанси на електрична спроводливост и топлинска спроводливост, висока густина, добра отпорност на корозија.Употреба : топење на злато и сребро или други благородни метали, алатки за анализа на тестови или мувла за ингот итн.Термичка стабилност, отпорност на корозија и отпорност на удар.Топлинска спроводливост добро, добра отпорност на киселина и алкали.Чистата заштита на животната средина не држи материјал, долг живот.Спецификација : Материјал : графит.Боја : црна.Густина : 1,82 g/cm3.Отпор : 9 унм.Преклопување : 45мпа.Компресија : 65мпа.Пепел : 0,1%.Гранула : 43ум.Капацитет (злато) : 2434,32 г/85,86 мл.Капацитет( сребро) : 1326,78 г/46,80 мл.Големина : 125 * 60 * 40мм.Забелешка : може да има малку нарушувања на бојата поради различните резолуции на компјутерот.Може да има грешки во големината поради различни резолуции на компјутерот.Пакетот вклучува : 1 * графит мувла. Графитен сад со висока густина, така што садот има најдобра топлинска спроводливост, топлинска спроводливост подобра од другите увезени садови. Графитниот сад и појавата на специјален слој на глазура и формирање на густ материјал, во голема мера подобрување на отпорноста на корозија и продолжување на неговиот работен век. Графитната графитна компонента што се користи во целиот природен графит, топлинската спроводливост е многу добра. По загревањето на графитниот сад не може веднаш да се стави на ладна метална маса, поради остар ладење со цел да се избегне тоа да биде скршен. Главно се користи во прочистување на топење на злато и сребро, специјално леење метали, универзитетска експериментална опрема, киселинска корозија на садот, анализа на температурата на садот, леење од мал обем, специјална мувла за леење за топење легури и така натаму. Висока чистота, ситно зрно, добри перформанси на електрична спроводливост и топлинска спроводливост, висока густина, добра отпорност на корозија.

Параметри на производот

Стоката во категоријата