Docooler 12V RV LED Тенди Тремот Светлина Водоотпорен Моторни Караван Внатрешни Ѕидни Светилки Светлина БАР RV Ван Кампер

Docooler 12V RV LED Тенди Тремот Светлина Водоотпорен Моторни Караван Внатрешни Ѕидни Светилки Светлина БАР RV Ван Кампер

Во магацинот.
DEN 3.33
Тековен:

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава од алатки од Пазарот На Џојбај.Овој водоотпорен 12v dc тенди светла опремени со иновации LED технологија се вклопуваат за внатрешни и надворешни работи во вашата јахта, чамци, моторна куќа, RV, SUV, караван, камперван Приколки тешки надвор од патот итн. Внатрешни работи како читање, коридор итн. Карактеристики : . Тој е водоотпорен, затоа нема потреба да се грижите дали ќе престанете да работите во дождовно време. Покријте ја проѕирната леќа, обезбедете осветлување на земјата додека не ги иритирате очите. Мала ГОЛЕМИНА ПРЕДВОДЕНА рефлектор е погодна за инсталирање во било каде што ви треба. Со долг животен век повеќе од 30.000 часа, нема потреба често да го менувате центарот на ВНИМАНИЕТО. 85% помалку енергија од блескаво светло, заштеда на енергија и еколошки. Спецификации : . Модел : Д4238. Материјал : Гумена Основа, АБС школка. Боја : Црна И Бела. Номинален Напон : 12v. Моќност : 2.6 W. Температура На Бојата : Бело Светло 6000 K.LED Светла : 5 ПАРЧИЊА. Должина на линијата : 21СМ. Метод На Ожичување : Бела Позитивна, Црна Негативна. Водоотпорен Рејтинг : IP67. Работна Температура : -40~65 °C. Големина На Производот : 20,5*4*4СМ / 8.07*1.57*1.57 во. Тежина : 143гр / 5.04 мл. Пакет Листа : . 1 * ЛЕД Тенди Тремот Светлина тој е водоотпорен, затоа нема потреба да се грижите дали ќе престанете да работите во дождливото време. Покријте ја проѕирната леќа, обезбедете осветлување на земјата додека не ги иритирате очите. Мала ГОЛЕМИНА ПРЕДВОДЕНА рефлектор е погодна за инсталирање во било каде што ви треба. Со долг животен век повеќе од 30.000 часа, нема потреба често да го менувате центарот на ВНИМАНИЕТО. 85% помалку енергија од блескаво светло, заштеда на енергија и еколошки.

Параметри на производот

Стоката во категоријата