Палау Доказ Сребро $ Падот На Берлинскиот Ѕид

Палау Доказ Сребро $ Падот На Берлинскиот Ѕид

Во магацинот.
DEN 2.67
Тековен:

Берлинскиот Ѕид го подели градот На Исток и Запад и се сметаше за најкарактеристичен симбол на разделбата. Како резултат На паѓањето на ѕидот На 9 ноември 1989 Година Германија повторно се обединила. Фотографиите во оваа листа може или не можат да бидат фотографии на акции. Фотографиите треба да бидат показател за производот што ќе го добиете. Монета Нагласува : Содржи .803 мл .925 фино Сребро. Ковачница ограничена на само 2 014 пари. Одликувајќи Seqrysign®. Безбедносна карактеристика. Доаѓа во тематска дрвена кутија со оригинална капсула и со сертификат за автентичност. Аверс : Го Покажува Грбот На Палау. Обратно : Користење на 3д технологија ЗА Ласерско Навалување процес во двостепен стил на леќа монетата открива портретна слика на Западногерманскиот Канцелар Хелмут Кол, Како и Михаил Горбачов.

Параметри на производот

Стоката во категоријата