Заштитен знак Ликовна Уметност Сончогледи Во Сина И Бела Вазна Платнена Уметност Од Кристофер Пирс

Заштитен знак Ликовна Уметност Сончогледи Во Сина И Бела Вазна Платнена Уметност Од Кристофер Пирс

Во магацинот.
DEN 958.40
Тековен:

Уметник : Кристофер Пирс Предмет : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има жолти сончогледи што висат во центарот на рамката. КРИСТОФЕР ПИРС Е национално признат ликовен уметник кој слика цветови, мртви природи, портрети, фигури и ентериери со панахија и зрела чувствителност. Заедно со неговиот прекрасен портрет, тој е добро познат по огромните и командни цветови што доаѓаат од распродажбата на неговите градини. Неговата работа освои бројни награди и е во важни колекции на глобално ниво. Написи за неговите слики и студио се појавија во национални и меѓународни списанија. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. жолти сончогледи виси надолу во центарот на рамката.

Параметри на производот

Стоката во категоријата