Единарска столче за преклопување со широк педал против лизгање, цврста челична скала од 330 фунти, 2-чекор

Единарска столче за преклопување со широк педал против лизгање, цврста челична скала од 330 фунти, 2-чекор

Во магацинот.
DEN 0.67
Тековен:

Единаесет столче за преклопување со широк педал против лизгање, цврста скала од 330 фунти, големина од 2 чекори со 2 чекори-31x18x18 инчи; Големина од 3 чекори - 40x26x18 инчи; Големина од 4-чекор : 49x32x18 инчен капацитет-Тестиран безбеден 500 фунти, но препорачуваме максимално оптоварување од преносни и заштеда на вселената-столчиња за преклопување на чекори се целосно собрани! Заклучи и отворен систем за лесно отворање и преклопување, и за лесна безбедност за носење и складирање - скалите се конструираат со цврсти челични рамки. Металните безбедносни токи автоматски се заклучуваат на место кога ја користите скалилата на чекор. Структурата на задниот заграда ја зајакнува основната поддршка кога сте на чекори против лизгање и стабилност-широките педали со површина против честички против лизгање даваат целосна поддршка на нозете. Гумените стапала целосно ја зафаќаат земјата и дизајнот на гумената рака ја подобрува безбедноста и стабилноста на скалата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата