Благ jalapeno пиперка желе, оз

Благ jalapeno пиперка желе, оз

Во магацинот.
DEN 319.84
Тековен:

Tabasco Jalapeno Pepper желе ќе додаде допир на топлина и вкус на вашата омилена храна, вклучувајќи јајца, месо и многу повеќе. Создаден е со употреба на премиум зелени пиперки кои не се премногу зачинети и спакувани во оцет за да се спречи расипување. Овој желе од зелена пиперка е сигурен дека ќе биде омилен за целото семејство. Достапно во зачинето или благ jalapeño, Tabasco® Brand Pepper желе додава совршена мешавина на зачинет и сладок вкус на секој оброк. Послужете со крем сирење и крекери како празничен празничен мезе, на печено месо или како глазура на вашата скара. 10 мл. тегла. Tabasco благ jalapeno пиперка желе : зачинета со бренд Tabasco сос од зелена пиперка. Создаден е со употреба на премиум зелени пиперки кои не се премногу зачинети и спакувани во оцет за да се спречи расипување . овој зелен пипер желе е сигурно дека е омилен за целото семејство . ќе додаде допир на топлина и вкус на вашата омилена храна вклучувајќи јајца, месо и многу повеќе.

Параметри на производот

Стоката во категоријата