Билштајн Б Серија ХД Суспензија Потпора Собранието-22-Одговара изберете: 2015-МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ ГЛА 4МАТИК, 2017-ИНФИНИТИ П БАЗА ЛУКСУЗНИ ПРЕМИУМ СПОРТ

Билштајн Б Серија ХД Суспензија Потпора Собранието-22-Одговара изберете: 2015-МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ ГЛА 4МАТИК, 2017-ИНФИНИТИ П БАЗА

Во магацинот.
DEN 5003.68
Тековен:

Б6 Серија Предниот Патник Страна Тешки Двојна Цевка Потпора (22-244284) Од Билштајн. Количина : 1 По Пакување. Ако очекувате поголема моќност на амортизација од вашиот амортизер – дури и под оптоварување – но не сакате да се одлучите за сеопфатен спортски модел, билштајн Б6 е идеално решение. Технологија На Притисок На Гас. Со текот на времето, технологијата за притисок на гас со моно-цевки развиена ОД БИЛШТАЈН се етаблираше како стандард во автомобилската конструкција. Оваа технологија вклучува одржување на маслото во апсорберот под притисок, што го спречува да се пени кога температурите и оптоварувањата се зголемуваат. Како резултат на тоа, целосната моќ на амортизација се задржува дури и кога системот е ставен под екстремен стрес, карактеристика што може да се забележи во клипот што се спушта самостојно. Моно-Цевка Наопаку Технологија. Оригиналот и најдоброто : оригиналните амортизери за притисок на гас со моно-цевка го носеа името БИЛШТАЈН, а ние сепак сме одговорни за производство на најдоброто што постои. Моно-цевка технологија БИЛШТАЈН е број еден избор во Мотори Билштајн Б6 СЕРИЈА HD Суспензија Потпора Собранието-22-244284.

Параметри на производот

Стоката во категоријата