Нов 82-2135ЦР Моќ Прозорец Мотор И Регулатор Собранието Задниот Лев одговара 1997-БМВ

Нов 82-2135ЦР Моќ Прозорец Мотор И Регулатор Собранието Задниот Лев одговара 1997-БМВ

Во магацинот.
DEN 517.76
Тековен:

Кога вашиот мотор за подигнување на прозорецот откажува, тој често е предизвикан од дефект во склопот на регулаторот. Овој дефект ќе предизвика предвремено изгорување на Моторот за Подигнување На Прозорецот. Со Кардон инженеринг Нов Прозорец Лифт Мотор И Регулатор Собранието, можете да заштедите време и пари со замена на целиот собранието. Склоповите На Моторот И Регулаторот На Прозорецот Кардон Се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат перформансите НА ОЕМ, обезбедувајќи квалитетен производ на кој и вие и вашето возило може да се потпрете. Апликација за возило : бмв 528и 2000-97, 540и 2000-99 1997, М5 2003-00. Подобрени во однос на оригиналните перформанси, сите брзини се дизајнирани со посилен, помалку кршлив материјал од О.Е. за да се спречи предвремено абење, ленти и кршење, со што се продолжува животниот век на изведбата. 100% тестирање на оптоварување обезбедува гарантирани перформанси секој пат. Секој мотор е составен со прецизна количина лубрикант за да се обезбеди тивко работење и долг век на траење. Четките се прецизно дизајнирани за да обезбедат правилно усогласување на арматурата и контактите. Единиците се дизајнирани со мотори со дополнителен вртежен момент за да спречат предвремено откажување што произлегува од неправилно подмачкани регулатори за подигнување на прозорците. Магнетите даваат вистинска количина на вртежен момент потребен за да издржат екстремни временски услови и да ги компензираат другите истрошени компоненти во системот за подигнување на прозорецот. Гарантирано вклопување и функција. Ги исполнува или надминува перформансите На О. Е. М.. Ое Референца : 25773048.

Параметри на производот

Стоката во категоријата