Трговска марка ликовна уметност „Наши најдобри спомени“ платно уметност од Јанел Никол

Трговска марка ликовна уметност „Наши најдобри спомени“ платно уметност од Јанел Никол

Во магацинот.
DEN 2601.60
Тековен:

Уметник : elleенел Николсубјект : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има две лица кои стојат на жолта и зелена позадина. Janelle е самоук уметник од Алберта, Канада. Нејзината инспирација доаѓа од нејзините патувања во Европа, нејзините деца и музика, како и уметници како Клод Моне, Томас Кинкаде и нејзиниот омилен, Пино Даени. Таа секогаш бара нови и уникатни техники и ги ужива бескрајните можности со мешани медиуми. Во последните неколку години, таа се пресели во работа со акварели и ликовни уметнички слики. Омилена серија колекционери е нејзината колекција за инспиративни цитати која дигитално ги комбинира нејзините мешани медиумски слики и инспиративни цитати. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Две лица стојат на жолта и зелена позадина.

Параметри на производот

Стоката во категоријата