Нов 85-Предниот Мотор На Бришачот На Шофершајбната одговара 1983-Шевролет

Нов 85-Предниот Мотор На Бришачот На Шофершајбната одговара 1983-Шевролет

Во магацинот.
DEN 704.16
Тековен:

Градејќи се на децениско искуство користејќи обратен инженеринг за преработка на мотори за автомобилски бришачи, инженерите ЗА КАРДОНЕ прецизно ги дизајнираа Нашите Кардонски Нови Мотори за Бришачи како подобрување во однос на оригиналниот дизајн. Нашите моторни запчаници се дизајнирани со посилен, помалку кршлив материјал за да спречат предвремено абење, ленти и кршење – што резултира со производ на кој можете да му верувате на долги релации. Апликација За Возило : Шевролет Блејзер 1991-87, Ц10 1986-85, Ц10 Приградски 1986-85, Ц20 1986-85, Ц20 Приградски 1986-85, Ц30 1986-85, Г10 1991-83, Г20 1991-83, Г30 1991-83, К10 1986-85, К10 Приградски 1986-85, К20 1986-85, К20 Приградски 1986-85, К30 1986-85, К5 Блејзер 1986-85, Р10 1. Тестирањето на оптоварување обезбедува сигурни перформанси. Четките се прецизно дизајнирани за да обезбедат правилно усогласување на арматурата и контактите. Секој мотор е составен со прецизна количина лубрикант за да се обезбеди тивко работење и долг век на траење. Запчаниците се дизајнирани со посилен, помалку кршлив материјал од О.Е. за да се спречи предвремено абење, ленти и кршење. Магнетите испорачуваат вистинска количина на вртежен момент потребен за да издржат екстремни временски услови и да ги компензираат другите истрошени компоненти во поврзувањето на преносот на моторот на бришачот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата