Секогаш Дискретна, Инконтиненција Долна Облека За Жени, Преку Ноќ Максимум +, Мал Медиум, Брои

Секогаш Дискретна, Инконтиненција Долна Облека За Жени, Преку Ноќ Максимум +, Мал Медиум, Брои

Во магацинот.
DEN 343.52
Тековен:

Последното нешто што сакате да размислите кога одите во кревет, е протекување на мочниот меур. Тоа?зошто ти?Ќе сакам Секогаш Дискретна Долна Облека Преку Ноќ. Тоа?неверојатна заштита преку ноќ можете да верувате, до 12 часа. Супер абсорбентното јадро ја претвора течноста и мирисот во гел, за да ви помогне да бидете суви, цела ноќ. Специјално дизајнираните странични Штитници за Истекување помагаат да се запрат протекувањето на ногата, каде што се случуваат најмногу. Дизајнот што одговара на формата се вклопува близу до вашето тело за удобност додека спиете. И, тие победија?не изгледајте гломазно и под вашата облека за спиење. Така добивате неверојатна заштита со сигурно вклопување. Кажете им збогум на гломазните пелени за возрасни и здраво на мазното и сигурно вклопување што личи на вистинска долна облека. СО Секогаш ДИСКРЕТНА Инконтиненција Долна Облека, можете да одите со смиреност додека носите дискретна, неверојатна заштита. Можете Да зависите Од Секогаш Дискретна Долна Облека што ќе ви помогне да се одморите лесно. Секогаш дискретни производи за инконтиненција вклучуваат Облоги и Влошки и дневна долна облека. Секогаш Дискретна, Инконтиненција И Постпартална Долна Облека За Жени, Максимум Преку Ноќ+, Мал / Среден, 48 Брои : Абсорбента инконтиненција долна облека која секогаш брод дискретно. Супер абсорбентното јадро ја претвора течноста и мирисот во гел, за сува заштита. Брзата заштита помага да се заклучат најтешките протекувања на мочниот меур или хиперактивниот мочен меур. 360° Form Fit дизајн се вклопува во близина на вашето тело и непречено под облеката, за разлика од другите гломазни пелени за возрасни. Ексклузивната Технологија за Мирис ги неутрализира мирисите веднаш и континуирано. Штитниците за истекување помагаат да се задржи влажноста подалеку од рабовите. Инконтиненција Долна Облека нуди до 12 часа преку ноќ заштита. СЕКОГАШ ДИСКРЕТНА Инконтиненција преку Ноќ Долна Облека достапна За Жени во големини С/М И Л.

Параметри на производот

Стоката во категоријата