Соимои Жолта Вискоза Ткаенина Лисја И Праска Цветни Акварел Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Соимои Жолта Вискоза Ткаенина Лисја И Праска Цветни Акварел Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Во магацинот.
DEN 97.92
Тековен:

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Вискоза ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Брои предиво : 30сф * 30сф.✤ Густина : 68*64.✤ ГСМ : 115 гсм. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Акварел. ✤ Ширина : 42 и 56 Инчи. ✤ Функција : средна тежина, Нетранспарентна. Употреба на✤ : Ткаенината Од Вискоза е совршена за летна облека, туника, фустани и блузи. ✤ Нега за перење : Нега За Перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. ● Вискозна Ткаенина Од Вискоза Во Акварел Печатење. € Материјал : Вискоза Предиво Брои : 30sf*30sf GSM : 115. ● Ткаенината Широка 42 Инчи Се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. ● Оваа Ткаенина Од Вискоза Вискоза Соимои е претрупан мек, но издржлив материјал, со подобра апсорпција од памукот. Сите производствени компоненти се природни. Малку познат факт Но, Ткаенината Од Вискоза е всушност биоразградлива и, според тоа, повеќе еколошка од другите текстили. Ткаенината од вискоза е совршена за летно носење, активно носење, фустани и блузи. ● Нега На перење : Суво чистење или миење раце во ладна вода со благ детергент, сушење на Воздух.

Параметри на производот

Стоката во категоријата