Дорман 625 - Турбополнач Нафтена Линија За Специфични Модели На Волво Одговара На Волво 940

Дорман 625 - Турбополнач Нафтена Линија За Специфични Модели На Волво Одговара На Волво 940

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Оваа линија за масло со турбополнач е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот дел на одредени возила. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа линија за масло со турбополнач одговара на вклопувањето и функцијата на фабричкиот дел на одредени години, марки и модели. Идеално решение - оваа нафтена линија е сигурна замена за оригиналниот дел што протекува или не успеа поради замор. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Дополнителни Карактеристики Боја : Природно. Материјал : Челик. Одговара Изберете : 1992-1995 ВОЛВО 940 1992 ВОЛВО 740 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Параметри на производот

Стоката во категоријата