Трговска марка ликовна уметност „Moosehead Lake“ платно уметност од Никол Дитц, бела мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Moosehead Lake“ платно уметност од Никол Дитц, бела мат, црна рамка

Во магацинот.
DEN 0.33
Тековен:

Уметник : Никол Дитзсубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Мозехедско езеро“ Арт од Никол Дитц, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Никол Дитц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има уште вода под огромно сино небо со зрачни облаци. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Параметри на производот

Стоката во категоријата