Трговска марка ликовна уметност „Архитектура цртање“ платно уметност од Мајкл acksексон

Трговска марка ликовна уметност „Архитектура цртање“ платно уметност од Мајкл acksексон

Во магацинот.
DEN 1530.08
Тековен:

Работата на Jackексон се одразува и на класичните и модерните толкувања споени во рамките на една слика.Уметник : Мајкл Jackекссопјубјект : Архитекторен стил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има цртежи на темна линија во центарот на бела позадина. - Цртежи на темна линија во центарот на бела позадина. Откако работеше пет години како илустратор за рекламирање и наставник со скратено работно време, тој ја донесе одлуката да ги посвети своите време и енергии за да стане специјалист за животински свет и портретирање што е денес. Со врвна техника, тој нанесува хармонија помеѓу природната и концептуалната, да создаде дела што се провокативни и драматични. Работата на Jackексон се одразува и на класичните и модерните толкувања споени во рамките на една слика. Неговите влијанија се движат од ренесансата, мајсторите на деветнаесеттиот век и современата уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Параметри на производот

Стоката во категоријата