Трговска марка ликовна уметност „пред есента“ платно уметност од Јорис

Трговска марка ликовна уметност „пред есента“ платно уметност од Јорис

Во магацинот.
DEN 2.33
Тековен:

Уметник : jorissubject : пејзаж-аперестил : модерен и современ проитивен Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зелена шума со дрвја што го исполнуваат пејзажот. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Јорис „пред есента“ платно уметност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата