Црвена Кап® Машка Работна Кошула Со Кратки Ракави Индустриски Ленти

Црвена Кап® Машка Работна Кошула Со Кратки Ракави Индустриски Ленти

Во магацинот.
DEN 1.00
Тековен:

Не сте знаеле удобна работна кошула додека не ја носите оваа. Нашата Работна Кошула Со Индустриски Ленти со Кратки Ракави има преден дел со седум копчиња и два џебови на градите за професионален изглед, додека издржливата лажна ткаенина од оксфорд ја отстранува потта и ослободува дамки во миењето. Ткаенината е исто така отпорна и на брчки и на избледување на бојата, така што секогаш ќе биде подготвена да оди на работа кога сте. Тезгата со молив од левиот џеб ве одржува организирани и подготвени за акција. Технологијата Touchtex обезбедува удобност за дишење, трајни бои и отпорност на дамки. Бара минимално пеглање благодарение на финишот отпорен на брчки. Одделен дводелен јарем. Индустриски перење пријателски.

Параметри на производот

Стоката во категоријата