Стерлинг Сребрен Дијамант Колекција Црвен Емајл Акцент Прстен

Стерлинг Сребрен Дијамант Колекција Црвен Емајл Акцент Прстен

Во магацинот.
DEN 928.00
Тековен:

Овој хипнотизирачки бајпас дизајн скапоцен камен прстен е прецизно фабрикуван од 14 каратно бело злато. Овој шармантен прстен прикажува комплет за боцки во форма на овална форма од 8х6мм 1,35 cttw швајцарски син топаз скапоцен камен во центарот нагласен со тркалезна јасност SI2/SI3 природни дијаманти кои зрачат со грациозен трепет. Овој прстен е достапен во големина на прст 7.Метална Тежина : 1,77 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 1мринг Големина : 7гемстоун Детали : Тип : Швајцарски Син Топазбиртстоун Месец : Декември : Фацетед Облик : Овалзиза : 8мм х 6ммвежина : 1,35 cttwquanty : 1jewerthstone поставување : Prongdiamond Детали : јасност : Si2/Si3color : g-Ibirthstone Месец : Април : Facetedshape : Roundsize : 1.5 mmweight : 0.03 cttwquanty : 2 Накит Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Параметри на производот

Стоката во категоријата