Мајчин Инструменти Целосна Контрола Тастатура

Мајчин Инструменти Целосна Контрола Тастатура

Во магацинот.
DEN 1855.84
Тековен:

Со рационализиран дизајниран што става експанзивни звуци и ДЕВИЗИ на вашите прсти, Целосната Контрола А61 е апсолутно кражба по оваа цена! Мајчин Инструменти вчитува А61 со 61 најдобар во класа, полу-пондерирани клучеви за извонредно чувство што го прави радост да се игра секој пат. Земете практично со сите ваши инструменти и ефекти од паметна, рационализирана тастатура по прифатлива цена. Најдете, дотерувајте и снимајте ги вашите звуци, изведувајте на клучно лежиште од најдобра класа и изразете се со вклучената колекција инструменти за про-одделение. Карактеристики : Паметен, рационализиран контролер на тастатурата за сите ваши виртуелни инструменти и ефекти. Најдобро во класа, полу-пондерирана прилагодена ну клучна лежалка. Информативен OLED дисплеј за навигација на прв поглед. 8 контролни копчиња чувствителни на допир. Ergономски теренот и мод тркала. 4 - насочен кодер за притискање за прелистување на звук со една рака и навигација во проектот. Претходно поставено прелистување базирано на ознаки преку Комплетниот Софтвер За Контрола : најдете звуци брзо и слушајте инстант прегледи. Паметна Игра : Останете во клуч со над 100 скали и режими, играјте прогресии на акорди и арпеџи со единечни копчиња или мапирајте која било скала само на бели копчиња. Пред-мапирана контрола на КОМПЛЕТНИ Инструменти и Ефекти плус стотици Домашни Контролни Стандарди (НКС) приклучоци од водечки производители преку Комплетен Контролен Софтвер. Целосна vsti и vst fx поддршка. Длабока интеграција со машински софтвер. Интуитивна контрола врз Логиката Pro X, Ableton Live И Garage Band при лансирање. Кубаза и нуендо интеграција доаѓа веднаш по првичното ослободување. ВЛЕЗ НА ПЕДАЛАТА TRS, доделен за одржување или изразување. USB 2.0 автобус напојува. Може да се користи/доделува КАКО МИДИ контролер. Вклучува сеопфатна колекција НА КОМПЛЕТНИ Инструменти и Ефекти, КОМПЛЕТНА КОНТРО.

Параметри на производот

Стоката во категоријата