Petsafe Deluxe Easy Walk Dog Harness, без влечење кучиња за влечење совршено за обука за поводник и прицврстување запре миленичињата да се влечат и да се гушат на прошетки

Petsafe Deluxe Easy Walk Dog Harness, без влечење кучиња за влечење совршено за обука за поводник и прицврстување запре миленичињата

Во магацинот.
DEN 234.88
Тековен:

Кучињата се добри во влечење, и ако тренирате тим за кучиња со санки, тогаш сте благодарни за таа природна способност. Но, бидејќи повеќето родители на кучиња обично одат на нормални прошетки наместо да се мијат, ние ја дизајниравме маглата за лесна прошетка за да се спротивстави на желбата да ги повлече вашите кучиња. Со оваа температура, поводникот се придава на предниот дел на градите на вашите кучиња, за разлика од стандардните јаки или прицврстувачите на задното прицврстување што го принудуваат родител на миленичиња да се повлече од позади. Ова значи кога вашето куче ќе се повлече напред додека носи лесна прошетка, тој ќе ја почувствува вашата тежина од едната страна и ќе биде помалку во искушение да се повлече. Оваа луксузна верзија се разликува од нашата стандардна лесна прошетка со додадени ленти за неопренови за ладна удобност и ленти за рефлектори за ноќна безбедност. Оваа прицврстувачка е создадена од ветеринарен бихевиорист и им верува од милион родители и тренери на кучиња секоја година. Ако случајно купите погрешна големина, или ако вашето куче ја греши неговата прицврстување за играчка за џвакање, нашите експерти за нега на клиенти се задоволни да помогнат во замените или со големината на големината. Вашето домашно милениче го заслужува најдоброто. Верувајте им на Pet Safe за да помогнете да го одржувате вашето домашно милениче здраво, безбедно и среќно. Се потпира низ градите на вашите кучиња наместо грлото за да престанете да се газат и да се гушат. Изберете од најразлични бои и дизајни за вашето кученце да може да прошета во стил.

Параметри на производот

Стоката во категоријата