Кенија Арлајн Геометриски Волна Површина Килим, Чај Слонова Коска, 4'6'

Кенија Арлајн Геометриски Волна Површина Килим, Чај Слонова Коска, 4'6'

Во магацинот.
DEN 551.68
Тековен:

Стилизирани со волшебни дизајни, луксузни текстури и модишки бои, килимите Во Кенија веднаш стануваат фокусна точка на декорот на собата. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Племенски Дизајн Област Килими. Боја : Чај/Слонова Коска. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени.

Параметри на производот

Стоката во категоријата