Мишелин Пилот Спорт Цела Сезона Цела Сезона 235 35ЗР 92Ј ХЛ Патничка Гума Одговара: 2017-Долг Дострел На Тесла, - На Порше Карера

Мишелин Пилот Спорт Цела Сезона Цела Сезона 235 35ЗР 92Ј ХЛ Патничка Гума Одговара: 2017-Долг Дострел На Тесла, - На Порше Карера

Во магацинот.
DEN 1.33
Тековен:

Мишелин Пилот Спорт Цела сезона 4 235/35ЗР20 92Ј Пилот Спорт На Мишелин Цела сезона 4 гумата е гума за сите сезони, со ултра високи перформанси. Изграден за употреба на спортски и супер автомобили, Пилот-Спортот Цела сезона 4 им нуди на возачите врвен стисок во влажни и суви услови, самоуверено ракување во зимско време и долг животен век на шарите. Технологијата за динамичен Одговор рамномерно ги распределува силите за подолг животен век на шарите. Асиметричната шема на шарите става повеќе гума на надворешното рамо за да испорача исклучителен страничен зафат. Трка инспириран шара соединение инженеринг со максимално ниво на силика зграпчува одржи на масна тротоарите. Технологијата со променлива шипка од 360 степени обезбедува рабови на гризење за подобрена влечна сила во влажни и снежни услови. Хелио+ технологијата го зафаќа патот, дури и при ниски температури. Гризечките рабови во жлебовите на шарата го зграпчуваат лабавиот снег за да помогнат во контролата на забрзувањето и сопирањето во зимски услови. Првата цела сезона гума избрана Од Шевролет за Корветата. 45.000 милји ограничена гаранција за живот на шарите за Големини со Оценка Y - И W, и 30.000 милји ограничена гаранција за (Y)-оценети големини. Поддржан Од Планот За Ветување На Мишелин, кој им нуди На возачите 60-Дневна Гаранција за Задоволство, 3-Годишна Помош На Патот и Ограничена Гаранција За Километражата (важат Одредени услови). Големина : 235/35ЗР20. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Сите Сезонски Перформанси. Влажна Влечна Сила Со Високи Перформанси. Подобрено Ракување. одлично држење и сопирање.

Параметри на производот

Стоката во категоријата