&N Универзална Стегач-На Филтер За Воздух: Високи Перформанси, Премија, Перат, Замена На Моторот Филтер: Прирабница Дијаметар: 2. Во, Филтер Висина: Во, Должина Прирабн

&N Универзална Стегач-На Филтер За Воздух: Високи Перформанси, Премија, Перат, Замена На Моторот Филтер: Прирабница Дијаметар:

Во магацинот.
DEN 327.84
Тековен:

К&Н Универзалните Филтри за Воздух За Прицврстување се произведени за широк спектар на апликации и уникатни потреби за филтрирање. К&Н перформанси Филтрите за Воздух Со Висок Проток се дизајнирани да ги подобрат перформансите на моторот со зголемување на протокот на воздух. За разлика од филтрите за хартија за еднократна употреба кои мора често да се заменуваат, Филтрите За Воздух K&N се перат, еднократно и се дизајнираат да траат цел живот на вашето возило. Овие разноврсни филтри се конструирани со ултра-силни обликувани еластични гумени прирабници кои апсорбираат вибрации и овозможуваат сигурно прицврстување. Достапно во тркалезни, заострени (конусни стилови) и овални дизајни, K&N нуди илјадници филтри за стегање во мноштво форми и големини кои се грижат за многу прецизни апликации. Придружете им се на милиони клиенти кои заштедиле пари и ги подобриле перформансите на возилото со надградба На филтрацијата К&Н. 4 СЛОЕВИ НА ЗАШТИТА : Повеќе слоеви на премиум памучна газа третирана со специјално дизајниран агент за лепење работат заедно за да создадат сложена мрежа на медиуми за филтрирање на моторот, дизајнирана да ги блокира и зароби штетните загадувачи. ЦВРСТА КОНСТРУКЦИЈА : Универзалните Филтри ЗА Воздух К&Н се произведуваат со издржливи, врвни материјали и најсовремени методи за изградба за да траат цел живот. ЧИСТЕТЕ ЕДНАШ НА СЕКОИ 5 ГОДИНИ : на филтерот За воздух На Моторот му треба само чистење на секои 75.000 милји под нормални услови за возење на автопат (5 години врз основа на просечните милји возени годишно од 15.000 милји). ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : Филтрите ЗА Воздух K&N се претходно подмачкани и подготвени да паднат во вашата фабричка кутија за воздух - тие се една од најлесните и најисплатливите надградби на возилата за брзи придобивки од перформансите.

Параметри на производот

Стоката во категоријата