Пиратска Батерија Ytx14 - Bs Мотоцикл Батерија За Buell Blast 500cc, 2000-2009

Пиратска Батерија Ytx14 - Bs Мотоцикл Батерија За Buell Blast 500cc, 2000-2009

Во магацинот.
DEN 7199.84
Тековен:

Батерија за Мотоцикли Ytx14-Bs за Buell Blast 500cc 00- ' 09 YTX14-BS запечатени AGM батерии Со Пиратска Батерија се конструирани со оловна легура на калциум и технологија на апсорбирана стаклена подлога што овозможува целосно работење без одржување и високи перформанси. СИТЕ БАТЕРИИ ЗА пиратски Батерии YTX14-BS AGM батерии се произведени со најквалитетни материјали и ригорозно тестирани за да се обезбеди безбедност, компатибилност СО OEM, ефективност и оптимални перформанси.Заменува и : 65948-00А, ES14 BS, KMX14-BS, PTX14-BS, WP14-BS, YTX14-BS ТИП НА БАТЕРИЈА : YTX14-BS AGM батерија со навртка И Завртка (T3) терминал е батерија што се полни, powersport. РАЗНОВИДНО ВКЛОПУВАЊЕ : оваа Запечатена AGM батерија се вклопува во различни апликации, почнувајќи од мотоцикли, Атв, џет скии и многу повеќе. ВРВНА ТЕХНОЛОГИЈА : Киселината внатре е конструирана со технологија На Апсорбирана Стаклена Подлога што овозможува батерија со ниско одржување и отпорна на истурање. Патентираниот запечатен столб спречува корозија, што дава продолжено траење на батеријата. ЛЕСНА АПЛИКАЦИЈА : пиратските батерии доаѓаат целосно наполнети и подготвени да одат откако ќе се испорачаат. Едноставно поврзете ја батеријата со апликацијата и подготвени сте да одите. УСЛУГИ НА КЛИЕНТИТЕ : Врвна услуга за клиенти од вистински експерти за батерии! Гарантирана 18-месечна гаранција со 60-дневна политика за наплата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата