Трговска Марка Ликовна Уметност Поштенски Сандачиња Платнена Уметност од Одри

Трговска Марка Ликовна Уметност Поштенски Сандачиња Платнена Уметност од Одри

Во магацинот.
DEN 0.67
Тековен:

Уметник : Одрис Предмет : Пејзаж : Рустикален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има поштенски сандачиња наредени покрај улицата. Живеам и отсекогаш сум живеел во истиот мал град и во истата куќа во западна Северна Каролина. Отсекогаш сум сакал фотографија и уметност, главно портрети и сум уметник од трета генерација. Се вратив на колеџ за да добијам диплома За Графички Дизајн и дипломирав фотографија. За тоа време се приклучив На Клубот За Камери Во Долината Катавба и освоив многу награди. Во моментов сум на мојот трет мурал во мојата црква и правам фотографија. Повеќето од моите фотографии се од западна Северна Каролина, Флорида, Европа и Хаваи, заедно со некои западни американски фотографии. Моето семејство се навикна (добро можеби толерира) да викам застанете на патување за да фотографирам. Јас работам во различни жанрови, вклучувајќи пејзаж, цветни, животни/диви животни, мртва природа и портрети. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. поштенски сандачиња наредени по улицата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата