Дорман Странична Врата Стакло За Огледало За Специфични Модели На Ford Mercure одговара изберете: 2006-FORD EXPLORER, 2007 - FORD EXPLORER SPORT TRAC

Дорман Странична Врата Стакло За Огледало За Специфични Модели На Ford Mercure одговара изберете: 2006-FORD EXPLORER, 2007 -

Во магацинот.
DEN 3.33
Тековен:

Испукано огледало стакло? Ова стакло за огледало на вратата е прецизно дизајнирано за да одговара на оригиналното стакло на огледалото на вратата со специфични години на возилото, прави и модели за едноставна и трајна работа за замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-ова стакло за огледало на вратата е направено за да одговара на оригиналното стакло за огледало на одредени возила. Беспрекорен дизајн - прецизно исечен за да одговара на обликот и изгледот на фабричкото стакло. Економично решение-заменете го само скршеното стакло на огледалото наместо целото склопување на огледалото. Лесна инсталација-следете едноставна постапка чекор-по-чекор за да го замените постојното стакло. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Експлорер Спорт Трак : 2007, 2008, 2009, 2010 Форд Експлорер : 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Меркур Планинар : 2006, 2007, 2008, 2009, 2010.

Параметри на производот

Стоката во категоријата