Палубата Зграда Игра

Палубата Зграда Игра

Во магацинот.
DEN 559.68
Тековен:

Играта dc comics deck-bulding, со моторот Cerberus game, е вашата шанса да ја преземете улогата на еден од најголемите херои на универзумот DC comics. Играјте Како Супермен, Бетмен, Вондер Жена или многу други. Како што играта напредува, вашата мала почетна палуба станува се поголема и подобра. Но внимавај! Кога Супер Негативец ќе се појави, тој го напаѓа секој играч во играта. Бранете се со Супер-Брзина или Костим, или станете Отпорни на Куршуми. Наскоро ќе бидете подготвени да преземете Супер Негативци како Дарксејд, Џокер, Паралакса и многу други. Играта содржи широк спектар на херои, негативци, супер моќи, локации и опрема од различни нивоа на моќ, од млад помошник Како Дете Флеш до мајстор волшебник како Д-Р Судбината. Откријте скриени патеки до победата и тркајте ги вашите противници за да видите кој може да ја изгради најголемата палуба во светот по една карта. Играјте како Бетмен, Супермен, Вондер Жена, Аквамен, Флеш, Зелен Фенер или киборг. Секој Супер Херој има единствена посебна способност што ќе отвори различни стратегии за играчот. Кога ќе пристигне нов Супер-Негативци, тој ги погодува сите играчи со опасен Напад "Прво Појавување". Бранете се!. Секоја картичка има неверојатна уметност со вашите омилени ликови. Над 200 картички!. Игра со карти за градење супер палуба за 2-5 играчи, на возраст од 15+ години, со лесни за учење правила и 45 минути играње. Официјално лиценцирана стока.

Параметри на производот

Стоката во категоријата