Дизајн на реина реверзибилен сет за печатење

Дизајн на реина реверзибилен сет за печатење

Во магацинот.
DEN 911.84
Тековен:

510 Дизајн Reina 5 PIECE Reversible Print Duvet Set за да и дадете на вашата спална соба елегантно случајно ажурирање. Лицето на капакот на дувечката флаунира сложена мешана шема Ogee во сиви и бели нијанси, но обратното прикажува геометриска шема на дијаманти во координирање на нијанси за да создаде привлечен контраст во боја и стил. Затворањето на копчињата ви овозможува да поставите утешен вметнување во рамките на капакот на Duvet и внатрешните врски во аглите помагаат да се спречи да се менува. Два појава на шами го повторуваат печатениот дизајн што се гледа на горниот дел од креветот, додека две украсни перници со плетирање и шиење кои додаваат шармантен допир. Направено од ултра-мек микрофибер, овој реверзибилен сет за капаци за печатење е машина што може да се мие и воведува прекрасна привлечност до вашиот декор. 510 Дизајн Реина 5 парче реверзибилна печатена печатена сет : Комплетен сет на кралица Вклучува : 1 Duvet Cover (90 "W X 90" L), 2 стандардни шами (20 "W x 26" L + 1 "), 2 декоративни перници (12 "W x 18" L/18 "W x 18" L). King/Cal King Set вклучува : 1 Duvet Cover (104 "W x 92" L), 2 King Shams (20 "W x 36" L + 1 " ), 2 декоративни перници (12 "w x 18" l/18 "w x 18" l). Duvet/Sham : меко микрофибер лице и обратно. Перница за декември : Печатен капаци на микрофибер, поли полнење. Реверзибилен дизајн на печатење. Сложена мешана шема. Везена декоративна перница. Боја на акцент на перница : бела. Затворање на акцент на перници : Нема отворање. Отстранлив капак за перница на акцент : Бр. Затворање на срам : Преклопување. Внатре во аголните врски за да се обезбеди затворањето на копчето, копчето. Само покривка на Duvet, вметнете не вклучено во сетот. Машината што се мие за лесна грижа, чисти перници.

Параметри на производот

Стоката во категоријата