Делта Универзални компоненти за туширање Премиум 7-поставување фиксен wallиден монтиран рачен туш во полиран месинг

Делта Универзални компоненти за туширање Премиум 7-поставување фиксен wallиден монтиран рачен туш во полиран месинг

Во магацинот.
DEN 287.84
Тековен:

Доживејте подобар туш со контрола и флексибилност на тушот за рака на Делта. Одлично за туширање на себе или вашите најблиски и миленичиња, како и за одржување на вашиот туш и када чист. Наменети да изгледаат како нови за живот, брилијантноста-завршувањата се развиваат со помош на комерцијален процес што создава трајна, долготрајна завршница што е загарантирана да не кородира, оцрнува или обезбојува. Додека другите производи може да соберат грозно градење на минерали со текот на времето, дупките за спреј за чистење на допир на Delta hape, овозможуваат секој минерален остаток едноставно да се избрише за веднаш освежен изглед-без потреба од натопување или помош на хемиски средства за чистење. Поставката за пауза ви дава доволно простор за бричење, ладење и други задачи за туширање, а потоа лесно ја рестартира водата со температурата каде што заминавте. Оваа поставка за спреј ви помага да заштедите вода, така што можете да се грижите помалку за осиромашување на снабдувањето со топла вода - и вие и помагате на околината. Делта Вотерсенс етикетирани со тапаци, тушеви и тоалети користат најмалку 20% помалку вода од стандардот во индустријата - заштедувајќи пари без да ги загрозат перформансите. Меките, гумени дупки за спреј за чистење на допир, ви овозможуваат лесно да го избришете калциумот и варското градење од лицето спреј на главата за туширање и рачен туш со допир на прст, поставките за спреј вклучуваат : целосен спреј за тело, спреј за брза масажа , Full Spray with Massage, Shampoo Rinsing spray, Drenching spray, Soft Drench with Full spray, Pause feature reduces water to a trickle, giving you space for shaving, lathering and other shower tasks while maintaining your temperature settings, Includes 82 in. hose, .

Параметри на производот

Стоката во категоријата