Бен Хајн „Тајланд 224“ платно уметност

Бен Хајн „Тајланд 224“ платно уметност

Во магацинот.
DEN 1.67
Тековен:

Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Сликите во оваа серија обично покажуваат скица нацртана со рака што ја има и фотографираше уметникот за да внесе обични сцени со нови надреални, визионерски или романтизирани наративи. Нова уметничка форма и специјална трговска марка на уметникот, таа е исто така една од најкреативните и Моќни уметнички концепти од 21 век. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Хајн не рекреира фотографии, но ги преиспитува. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Истакнати бои : сива, зелена, црна, сина, кафеава молив против камера е оригинален визуелен концепт измислен и популаризиран од Бен Хајн од април 2010 година.Уметник : Бен Хајнесјубјект : Сè уште начин на живот : Азиски инспириран Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со факел.

Параметри на производот

Стоката во категоријата