Том Од Мејн Заштита Од Празнина Паста За Заби Нане, 5. ОЗ

Том Од Мејн Заштита Од Празнина Паста За Заби Нане, 5. ОЗ

Во магацинот.
DEN 92.16
Тековен:

Паста за заби-Заштита Од Празнина Пеперминт Сода Бикарбона Со Флуор од Том од Мејн 5,5 мл Паста За Заби-Заштита Од Празнина Пеперминт Сода Бикарбона Со Флуор 5,5 мл Паста Производ Томови На Мејн Природна Заштита Од Шуплина Паста За Заби ОД Флуор Е Прифатена ЗА ДА можете да и верувате дека ќе помогне да се спречи и намали расипувањето на забите кога се користи според упатствата. Природно изворниот флуор помага во реминерализација на меките точки пред да се претворат во шуплини и помага во зајакнување на структурата на забот, така што емајлот е поотпорен на распаѓање. Други Состојки натриум монофлуорофосфат калциум карбонат вода глицерин натриум бикарбонат (сода бикарбона) карагенан ксилитол масло од нане Натриум Лаурил Сулфат Предупредувањата Се Чуваат подалеку од дофат на деца. Како и со сите додатоци во исхраната консултирајте се со вашиот здравствен работник пред употреба. Погледнете ја етикетата на производот за повеќе информации. Оди природно со Том од Мејн Томс Ппрмнт Бкк Сода (6х5, 5 МЛ). Том Од Мејн Паста За Заби За Заштита Од Природна Празнина е ПРИФАТЕНА АДА. Природно изворниот флуор помага во реминерализација на меките точки пред да се претворат во шуплини и помага во зајакнување на структурата на забот, така што емајлот е поотпорен на распаѓање. (Забелешка : описот е само информативен. Ве молиме прочитајте ја етикетата на состојката на производот за повеќе информации и секогаш консултирајте се со вашиот здравствен работник со какви било прашања пред употреба.).

Параметри на производот

Стоката во категоријата