Куристан Стариот Свет Класици Антички Машад Волна Површина Килим, 9'10 13 ' 9

Куристан Стариот Свет Класици Антички Машад Волна Површина Килим, 9'10 13 ' 9

Во магацинот.
DEN 3.00
Тековен:

Волшебни, автентични реплики на најраните познати теписи во Светот, Колекцијата Стари Светски Класици раскажува маѓепсана приказна преку нејзините сложени дезени и рустикалната палета на бои. Инспириран од номадските мотиви кои датираат од 5 век П.н. е., историскиот отпечаток на дизајнот на тепихот во областа е брилијантно доловен во овие модерни ремек-дела со моќност. Направено со 100% Полу-најлоша Волна Од Нов Зеланд, Класиците Од Стариот Свет ја карактеризираат нашата ексклузивна завршница заклучена во ткаење и кристална точка, давајќи му на секој детал супериорна дефиниција. Комбинирање на посебен изглед на традиционалните рачно изработени дизајни со денешните најнапредни технологии со моќност; оваа колекција навистина го спојува најдоброто од минатото и сегашноста. Шармантните И уникатни, Стари Светски Класици имаат еклектична привлечност и ќе бидат совршено дома и во традиционалните и во преодните ентериери. Куристан Стариот Свет Класици Антички Машад Волна Површина Килим Во Антички Црвени : Изработени од 100% Нов Зеланд Полу-Најлошото Волна. Лице-В-Лице Вилтон Ткаени. Заклучен Во Ткаење И Завршница Со Кристална Точка. Класичен, Традиционален Стил. Висина на купот : 0.28 во. Цветен Мотив. Погоден Само За Внатрешна употреба.

Параметри на производот

Стоката во категоријата