Cleanвори Чисти Работ Бизнис Картички, 2 3.5

Cleanвори Чисти Работ Бизнис Картички, 2 3.5

Во магацинот.
DEN 431.84
Тековен:

Оставете траен впечаток кај клиентите, соработниците и клиентите Со Businessвори 28878 Визит-Картички За Чисти Рабови. Овој пакет од 90 прилагодливи визит-картички е направен од картони од 93 фунти / 254gsm и нуди импресивно значителен изглед и чувство. Овие 2" х 3.5 " бели визит-картички имаат иновативна Технологија За Чист Раб за брзо и лесно раздвојување и најчисти, најмазни рабови на која било визит-карта на пазарот. Комерцијален Sureвори сигурна технологија За Добиточна Храна помага да се испорача посигурна храна преку вашиот инк-џет печатач за да се минимизираат неусогласеноста и заглавувањето на печатењето. Однесете го вашиот бренд или бизнис на следното ниво Со Designвори Дизајн И Печатење Преку Интернет, што го олеснува креирањето и печатењето двострани прилагодени картички на вашиот ласерски печатач. Бесплатниот софтвер базиран на прелистувач има се што ви треба за дизајнирање деловни картички за благодарност, персонализирани ознаки за подароци, картички за награди, ознаки за цени и многу повеќе. Пробајте го денес на веб-страницата На Avвори. Лесно прилагодете ги вашите сопствени визит-картички, картички за лојалност за бизнис, RSVP картички и повеќе користејќи Avery Дизајн И Печатење Преку Интернет и Стотици достапни шаблони и дизајни. Уживајте во сопствени визит-картички со врвен квалитет со технологија За Чист Раб што овозможува лесно распарчување на картичките, оставајќи зад себе чисти, мазни рабови. Секој лист хартија за визит-картички има комерцијална Технологија За Сигурна храна за посигурна храна преку вашиот печатач за да помогне во намалувањето на неусогласеноста и метежот. Печатете убави, двострани дизајни на бела хартија за печатење картон со тежина од 93 фунти / 254 гсм. Совршен ЗА самостојни визит-картички, картички за награди, персонализирани ознаки за подароци, картички за состаноци и многу повеќе. 90 Картички.

Параметри на производот

Стоката во категоријата