Трговска марка ликовна уметност „Руби брокада лилјани“ уметност од Лорен Плат

Трговска марка ликовна уметност „Руби брокада лилјани“ уметност од Лорен Плат

Во магацинот.
DEN 2601.60
Тековен:

Лорен Плат е роден во Чешир во 1962 година. Предметот скоро секогаш вклучува цвеќиња во нивните многу разновидни форми, големини и светли бои. Истакнати бои : тен, црвена, портокалова, розова, жолта, кафеава Лорен Плат е роден во Чешир во 1962 година. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Со карактеристично задоволство и разбирање, уметникот успева да ја фати lубовта на бокалот на летни рози или егзотичната сензуалност на тигарската крин. Предметот скоро секогаш вклучува цвеќиња во нивните многу разновидни форми, големини и светли бои. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Оваа кора од кора од кора од цвеќиња е постојан извор на инспирација и предизвик, што се рефлектира во спонтаното ракување со бојата. Лорен демонстрира голема моќ и доверба во нејзиното сликарство. Нејзините слики имаат табели со изобилство цвеќиња, зрели плодови и елаборирани кинески садови и чаши во бои за пеење. Со карактеристично задоволство и разбирање, уметникот успева да ја фати lубовта на бокалот на летни рози или егзотичната сензуалност на тигарската крин. - Бели цвеќиња над црвена маса. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Оваа кора од кора од кора од цвеќиња е постојан извор на инспирација и предизвик, што се рефлектира во спонтаното ракување со бојата. По дипломирањето со диплома за БА Достигнувања во ликовна уметност, од Универзитетот во Лондон, Лорен се апсорбираше во полно работно време во сликарството во кариерата живописни и возбудливи мртви животни композиции.Уметник : Lorraine Platt Subject : Floral Style : Modern-Century Modern Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бели цвеќиња над црвена маса. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата