Monroe Shocks & Struts Комплет за монтирање на шок P N: P Fits Изберете: 2003- Хонда договор, Акура 3.2TL

Monroe Shocks & Struts Комплет за монтирање на шок P N: P Fits Изберете: 2003- Хонда договор, Акура 3.2TL

Во магацинот.
DEN 0.33
Тековен:

Исклучително ракување - Целосно раселено вентил, подесено специјално на секое возило, се прилагодува на екстремите на патот, додека поголемите дупки обезбедуваат поефикасна контрола на амортизацијата за да се обезбеди конзистентност и непречено возење. Контрола и издржливост-клипот со флуон, обезбедува конзистентно запечатување помеѓу клипот и цевката за притисок за подобра контрола и зголемена издржливост. Одговарајте : 2003-2007 Honda Accord 2006 Acura 3. Собрани во Параголд, АР, тие ги вклучуваат сите потребни компоненти во една единица. Изградена за да трае-само-подмачкувачката заптивка на течности го задржува гасот и го намалува прекумерно триење против клипот за да помогне во намалувањето на предвременото абење. Одржува контрола на возилото - го намалува нишањето на телото, вибрациите и грубоста на патот пред да ја достигне патничката кабина за подобрено ракување со возилото. Направено до последно-произведен со висококвалитетен челик, во кој има супериорен дизајн на цевка и заварување за да обезбеди структурен интегритет и издржливост.Одликувајќи се со дизајн специфичен за возилото, Монро со збирки со брзина на удирање се вклопуваат проверени, тестирани за возење и инженерство за да ја вратат висината на фабриката за возење и перформансите на возењето. Отпорност на 'рѓа - Заштитната обвивка се спротивставува на' рѓа и корозија додека тестирањето со сол спреј гарантира дека е подготвено за елементите.2007-2008 Acura TL и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите. Ја подобрува стабилноста - технологијата на вентил на ASD (чувствителен на забрзување) се прилагодува на влијанијата, намалувајќи го ролна и нуркање за возила со повисок центар на гравитација. Посетете за детали .

Параметри на производот

Стоката во категоријата