Cosco Rise Backless Back Booster Car Seat, Ripple

Cosco Rise Backless Back Booster Car Seat, Ripple

Во магацинот.
DEN 2.00
Тековен:

Седиштето Cosco Rise Booster Car го одржува вашето семејство да се движи со тоа што им олеснува на децата да се влеваат. Седиштето се одликува со паметен дизајн со поширока база и потрага по поголема рака што го прави едноставно вашето дете да се облече на сопствениот појас. Стабилната платформа на седиштето исто така им овозможува на децата да влегуваат и излегуваат од седиштето без да се вртат. Ова засилувач на автомобилот ги задржува децата правилно позиционирани до 100 фунти и одговара на три преку задното седиште на повеќето возила. Тежината на Rise Booster го олеснува преместувањето од автомобил во автомобил што е одлично и за базени за автомобили и за семејства со повеќе автомобили. Патувањето е побрзо и полесно за целото семејство со ова засилено место заедно за возењето. Со деца во автомобилот, се случуваат хаос. Сега, благодарение на лесно чистата подлога за седишта за автомобили, нема потреба од стрес. Подлогата се отстранува брзо од седиштето и е и машината што може да се мие и се безбедни за фен. Седиштето за засилување на автомобилот Rise го прави гордо од Коско во Колумбос, Индијана. Направени од американски семејства за американски семејства. Повеќе од 70 години, Cosco® е водечки бренд за деца на производи, признат за својата посветеност на безбедноста и вредноста. Од отскокнувачи до седишта за автомобили, нишалки до колички и високи столчиња за да играат дворови, основните производи за бебиња на Cosco имаат цврста вредност и паметен дизајн. Седиште за засилување без грб : 40-100 фунти и 43 до 57 ”во висина. Широката база и повисоките потпирачи за рака им олеснуваат на децата да се закопаат. Стабилна платформа дизајнирана да им овозможи на децата да влегуваат и излегуваат од седиштето без да се вртат. Вклучува клип за позиционирање на ременот на рамената за прилагодено вклопување. Машината за перење и безбедно седиште за миење на машината. Се вклопува 3 на задното седиште на повеќето возила. Лесен и лесен за пренесување од автомобил во автомобил. Ги надминува федералните стандарди за безбедност. IIHS Најдобриот облик на обложување за употреба во режим на засилувач.

Параметри на производот

Стоката во категоријата