Инвикта Женска Завртка Розово Злато Нерѓосувачки Челик, Розово Злато, 43885

Инвикта Женска Завртка Розово Злато Нерѓосувачки Челик, Розово Злато, 43885

Во магацинот.
DEN 1000.00
Тековен:

Овој прекрасен часовник Со Завртки Инвикта содржи кварцно движење, држено од неверојатна футрола од розово злато. Неговото лице прикажува метален бројчаник од розово злато заштитен со високо отпорен Кристал за Фузија на Пламен. Овој часовник е комплетиран со лента од не ' рѓосувачки челик од розово злато и нуди водоотпорност до 100 метри. Со острина во ставот и способноста, Завртката Инвикта е мозок на доминација. Совршено синхронизирани движења, сложено инженерство на обвивка и дизајн на накит со јаже со потпис прицврстени околу рамката оставаат траен впечаток. Варијациите во материјалите и завршните работи обезбедуваат низа опции за да одговараат на секој вкус. Завртката Инвикта, бескомпромисна изјава во оствареното мерење на времето каде моќта станува усогласено движење. Розово злато тон нерѓосувачки челик случај 36,5 мм дијаметар х 11мм дебелина; розово злато бирање со 12 кристално час маркери; Прозрачни раце. Јапонско кварцно движење, КАЛИБАР VH63; Собрани Во Јапонија; вклучена е батерија Од сребрен Оксид. Розово злато тон нерѓосувачки челик бенд, 195мм Л х 18мм W; Преклопете ја затворачот на копчето. Кристал За Фузија на пламен; круна за Туркање; стационарна рамка од нерѓосувачки челик; Функционални Подлоги : Ден, Датум, 24 часа. 100 метри водоотпорен : Погоден за рекреативно сурфање, пливање, нуркање, едрење и спортови на вода. Не е погоден за нуркање.

Параметри на производот

Стоката во категоријата