Современи моменти од маицата за момче Гербер момче Хенли, кратка и ромпер, сет на облеки од 3 парчиња

Современи моменти од маицата за момче Гербер момче Хенли, кратка и ромпер, сет на облеки од 3 парчиња

Во магацинот.
DEN 2.33
Тековен:

Современите моменти донесуваат обична софистицираност во гардеробата на вашето мало. Секој од нашите 3-парчиња сетови е дизајниран за лесно и исклучување. Тие се направени со супер меки ткаенини од памук за целодневна удобност и лесна грижа. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овој сет вклучува една сина камо кошула и сет на шорцеви и еден покрив со велосипед од јаглен. Современи моменти од маицата на момчето Гербер, Хенли, кратка и ромпер, сет на облеки од 3 парчиња, (0-3 месеци-24 месеци). Вклучува еден пар шорцеви, една маичка и еден пар на покривки. Шорцевите се карактеризираат со нежна еластична лента за половината и Coverals се карактеризираат со внатрешни прилепувања на бутовите за лесни промени. Карактеристики на меки ткаенини од памук и тери за да го задржите вашето момче удобно во текот на целиот ден. Сива / сина маичка со ракави од раглан / сиви камо шорцеви / сиви прекривања со печатење велосипед. Совршено да ја зачувате гардеробата на вашето малечко за пролет и лето. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #19.HIN.83624 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 100% памук. Машинско миење / сушење суво. Увезени.

Параметри на производот

Стоката во категоријата