Челзи Бофор Цветни Волна Тркач Килим, Слонова Коска, 3' 12'

Челзи Бофор Цветни Волна Тркач Килим, Слонова Коска, 3' 12'

Во магацинот.
DEN 551.68
Тековен:

Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Рака Закачена Во Кина. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи. Висина На Купот : 0. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. 100% Волна Куп. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Рачно пренапонско врзување и 100 проценти подлога од памучно платно додава на издржливоста на вашиот килим во кој ќе уживате многу години. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Големина : 3' х 12 ' Тркач.Колекцијата Сафавиех Челзи ХК116А Рачно закачен Килим Од Слонова Коска Колекцијата на современи килими со рачно закачени раце има безвременски изглед од чиста девствена волна, обезбедувајќи удобност и мекост на допирот направен од целосно природен материјал.000 производи на SAFAVIEH денес. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат.

Параметри на производот

Стоката во категоријата