Саундтракот Вампир

Саундтракот Вампир

Во магацинот.
DEN 788.48
Тековен:

Ограничено двојно винил лп во боја од 180 гм притискање во прекрасен ракав на портата со оригинални уметнички дела од концептуалниот уметник Донтнодс Флорент Аугуј и дополнителен распоред Од Дане Бодоин. Винилот вклучува три бонус песни и вклучува дигитално преземање. Официјален саундтрак на донтовс акција РПГ Вампир од ифмца наградуваниот и Номиниран композитор На бафта, оливие деривиер. Вампир е акциона видео игра за играње улоги развиена од Dontnod Entertainment (Животот Е Чуден, Животот Е Чуден 2, Запомни Ме) и објавена Од Focus Home interactive. Лондон, 1918. Новообразованиот Вампир Д - р Џонатан Рид. Како лекар, мора да најдете лек за да ги спасите градските граѓани опустошени од грип. Како Вампир, проколнати сте да се храните со оние за кои сте ветиле дека ќе заздрават. Дали ќе го прегрнете чудовиштето внатре? Преживејте и борете се против ловците на Вампири, немртвите скали и другите натприродни суштества. Користете ги вашите несвети сили за да манипулирате и да истражувате во животот на оние околу вас, за да одлучите која ќе биде вашата следна жртва. Борете се да живеете со своите одлуки.. вашите постапки ќе го спасат или осудат Лондон. Вампир се одвива по Големата Војна, во 1918 година во лондон. Градот е уништен од конфликт, а шпанскиот Грип брзо се шири меѓу своите граѓани. Додека Британската влада се бори да ја обнови земјата, таинствените групи предводени од натприродни суштества влечат конци со зголемено влијание. Античките вампирски општества, окултните научници и немилосрдните ловци на вампири се натпреваруваат за доминација во сенка конфликт кој трае милениуми. Вампир Саундтрак (Винил) (Ограничено Издание).

Параметри на производот

Стоката во категоријата