Спалдинг Крајната Хибрид® Во., Стакло Преносни Кошарка Обрач Систем

Спалдинг Крајната Хибрид® Во., Стакло Преносни Кошарка Обрач Систем

Во магацинот.
DEN 6368.00
Тековен:

Овој обрач ви дава погодност на пренослив систем додека го испорачувате високиот скок пронајден на професионалниот суд. Има калено стаклена табла опремена со подлога во стилот на арената и тежок отцепен раб изграден за злобни забивања. Системот за подигнување на приклучокот за завртки е доволно едноставен за да можат да го користат дури и најмладите играчи, а на крајната хибридна основа и треба помалку време да се состави отколку традиционалната основа. Едноставно се вчитувате во вода и вреќи со песок, а потоа сето тоа го покривате за чист изглед. Големина На Табла : 54". Калено стакло одбор со арена стил подлога. 16 " офсет. Рамка од челична плоча со алуминиумска облога. Арена слем® отцепен раб. 7.5' до 10 ' прилагодување на висината. Отстранлива рачка. 4 " квадратен челичен столб. Крајната база hybrid® исполнува со 19 литри вода и пет вреќи песок од 50 килограми. Отскокнување на база. Основни Димензии : 49.8 "х 29.2 " х 10.2". Две тркала. Вклучува удел на земја. Дизајниран за надворешна станбена игра. Димензии на пакување : 57.87 "х 38.58 " х 16.93".

Параметри на производот

Стоката во категоријата