Трговска марка ликовна уметност Преглед на пристаништето Витби на месечината Канвас уметност од Grон Гримшоу

Трговска марка ликовна уметност Преглед на пристаништето Витби на месечината Канвас уметност од Grон Гримшоу

Во магацинот.
DEN 2601.60
Тековен:

Подготвени да се претставиме без обележја, кои се прикажани во различни големини, ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија на пристаништето на месечината. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Параметри на производот

Стоката во категоријата