Трговска марка ликовна уметност „Сон на Кристина“ платно уметност од Линци Лин

Трговска марка ликовна уметност „Сон на Кристина“ платно уметност од Линци Лин

Во магацинот.
DEN 719.84
Тековен:

Уметник : Linzi Lynnsubject : People Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се карактеризира со жена што оди по патека во шарен мотив. Истакнати бои : сина, вино, портокалова, чаша, црна, виолетова, роден во Лондон, професионалната кариера на Линци Лин започна на рана возраст во театарот во Лондон како пејач и танчер. Откако се венчаше и се откажа од шоу -бизнисот за да одгледа семејство, Линци, во потрага по нов креативен излез, ја испробаше својата рака и почна да ги развива своите уметнички вештини. Откако се пресели во Америка во 1992 година, таа полагаше часови за сликање на колеџот Монтгомери, Мериленд и продолжи со повеќе часови по уметност на колеџот Санта Моника, откако се пресели во областа Лос Анџелес во 1999 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство на печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Роден во Лондон, професионалната кариера на Линци Лин започна на рана возраст во Лондонскиот театар како пејач и танчер. Откако се венчаше и се откажа од шоу -бизнисот за да одгледа семејство, Линци, во потрага по нов креативен излез, ја испробаше својата рака и почна да ги развива своите уметнички вештини. Откако се пресели во Америка во 1992 година, таа полагаше часови за сликање на колеџот Монтгомери, Мериленд и продолжи со повеќе часови по уметност на колеџот Санта Моника, откако се пресели во областа Лос Анџелес во 1999 година. - Една жена што оди по патеката во шарен мотив.

Параметри на производот

Стоката во категоријата