Заштитен знак Ликовна Уметност Бранови Во Љубовта Платнена Уметност Од Вендра

Заштитен знак Ликовна Уметност Бранови Во Љубовта Платнена Уметност Од Вендра

Во магацинот.
DEN 1530.08
Тековен:

Уметник : Вендрасубјект : Народен Стил : Тип На Производ На Плажа : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има двајца луѓе кои стојат во бранови под облачно небо.Вендра користи боја и уникатни композиции за да предизвика чувства во нејзините слики. Нејзините слики се наративни, дури и цвеќињата раскажуваат приказна. Студирала На Колеџот За Дизајн На Уметнички Центар Во Пасадена и ИМА ДИПЛОМА По Уметност и Литература Од Антиохија. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. двајца луѓе стојат во бранови под облачно небо.

Параметри на производот

Стоката во категоријата